تاریخچه

شرکت Ente Certificazione Macchine Srl در سال 1999 فعالیت خود را در زمینه خدمات بازرسی فنی در ایتالیا آغاز نموده و در حال حاضر بعنوان یکی از نهادهای مجاز صدور گواهی محصول اتحادیه اروپا (Notified Body شماره 1282) ، با دامنه کاری گسترده شناخته می شود.

نوبل سرتیفیکیشن ، در ماه آوریل سال 2011 (اردیبهشت 1390) ، همکاری خود را با شرکت ECM ایتالیا در زمینه خدمات "ارزیابی محصول و صدور گواهینامه های انطباق محصول" به عنوان نمایندگی انحصاری شرکت ECM ایتالیا در منطقه ایران ، به دامنه فعالیتهای خود افزود .

در حال حاضر ، شرکت ECM ایتالیا در کشورهای چین ، ایران، کره جنوبی، ژاپن، هند، آمریکا، برزیل ، آرژانتین و مکزیک دارای دفاتر نمایندگی و یا شعبه های فعال می باشد .


اعتبار و مجوز فعالیت

مجوز شرکت ECM ایتالیا برای فعالیت های صدور گواهی محصول در اتحادیه اروپا ، شامل سی ای (CE) و اتکس (ATEX) برای محصولات ضد انفجار ، از طریق لینک مرتبط در پایگاه اطلاعاتی نهادهای صدور گواهی محصول یا NANDO در وب سایت کمیسیون اروپا ، قابل دسترسی است.

شرکت ECM ایتالیا ، همچنین بعنوان یک نهاد صدور گواهی محصول ، دارای اعتبار یا اکردیته از سازمان ملی اعتباربخشی کشور ایتالیا (ACCREDIA) می باشد ، که وضعیت اکردیته این نهاد صدور گواهی به همراه دامنه کاری آن، از طریق لینک مرتبط در وب سایت مرکز اعتباردهی ایتالیا یا اکردیا ، قابل دسترسی است .


راستی آزمایی اعتبار شرکت ECM از طریق موتور جستجوی نهادهای اعتباردهی شده (اکردیته) در وب سایت ACCREDIA

  1. به صفحه موتور جستجوی نهادهای اعتباردهی شده در وب سایت مرکز اعتباربخشی ملی ایتالیا یا اکردیا بروید ،

  2. زبان انگلیسی (EN) را انتخاب نمایید،

  3. در قسمت Accredited/Recognized body ، از روی فهرست موجود ، نام کامل شرکت ECM ایتالیا ، یعنی ENTE CERTIFICAZIONE MACCHINE S.R.L را انتخاب نمایید .

  4. در قسمت پایین موتور جستجو ، روی آیکون SEARCH کلیک نمایید .


کنترل وضعیت نمایندگی انحصاری شرکت نوبل سرتیفیکیشن برای منطقه ایران در وب سایت ECM ایتالیا

  1. به صفحه دفاتر شرکت ECM مراجعه نمایید .

  2. در میان کشورهای نوشته شده در پایین صفحه در زیر عنوان ECM IN THE WORLD - the Commercial Offices ، بر روی واژه Iran کلیک نمایید .

  3. اطلاعات تماس شرکت نوبل سرتیفیکیشن (نماینده انحصاری ECM ایتالیا در ایران) نمایش داده خواهد شد .

  • نام و تصویر مدیر عامل شرکت نوبل سرتیفیکیشن بعنوان مدیر شرکت ECM در منطقه ایران در صفحه پرسنل شرکت ECM ایتالیا ، در قسمت پایین عنوان ECM INTERNATIONAL - OUR REPRESENTATIVE PEOPLE ، قابل ملاحظه است .


راستی آزمایی گواهینامه های صادر شده از طریق موتور جستجوی وب سایت ECM

کلیه گواهینامه های انطباق محصول صادر شده بوسیله شرکت ECM ایتالیا در موتور جستجوی گواهینامه ها ، در صفحه راستی آزمایی گواهینامه ها در وب سایت شرکت ECM قابل ردیابی بوده ، به صورتیکه با وارد نمودن شماره گواهینامه، تصویر آن قابل رویت می باشد .

برای جستجو و راستی آزمایی گواهینامه ، بر روی آیکون Check Certificate در پایین صفحه کلیک نمایید :

سپس در صفحه جدیدی که باز می شود ، در قسمت باکس خالی ، شماره گواهینامه دقیقا مطابق با همان نوشتاری که در گواهینامه قید شده است را تایپ نموده و بر روی آیکون verify کلیک نمایید.

توجه مهم

برای اطمینان یافتن از اعتبار و درستی گواهینامه هایی که سرویس ردیابی گواهینامه ها از طریق وب سایت ECM ایتالیا برای آنها فعال نباشد، شرکت دارنده گواهینامه می تواند درخواست خود را به شرکت نوبل سرتیفیکیشن از طریق آدرس info@nobelcert.com ارسال نموده تا هماهنگیهای لازم با دفتر مرکزی شرکت ECM ایتالیا، برای پاسخگویی انجام پذیرد.


ارزیابی محصولات الکتریکی و الکترونیکی و صدور گواهینامه های IEC

تاییدیه IECEE به چه معنی است ؟  "سیستم IEC برای برنامه های ارزیابی انطباق برای تجهیزات و اجزای الکتروتکنیکی"

IEC System of Conformity Assessment Schemes for Electrotechnical Equipment and Components

   

ECM ایتالیا ، برای ارزیابی و صدور گواهینامه محصولات الکتریکی و الکترونیکی (IECEE) ، بعنوان نهاد صدور گواهی ملی یا National Certification Body (NCB) ، بوسیله کمیته جهانی الکتروتکنیک (IEC) ، تایید صلاحیت شده که این مجوز با مراجعه به صفحه اطلاعات مربوط به شرکت ECM در وب سایت رسمی IECEE ، قابل دسترسی است .   

دامنه استانداردهای محصولات الکتریکی و الکترونیکی (IECEE) نیز که ECM ایتالیا مجاز به ارزیابی و صدور گواهی برای آنها می باشد ، در صفحه مربوطه تحت عنوان Standards in Scope در وب سایت IECEE ، قابل دسترسی است .