تاریخچه

شرکت Ente Certificazione Macchine Srl در سال 1999 فعالیت خود را در زمینه خدمات بازرسی فنی در ایتالیا آغاز نموده و در حال حاضر بعنوان یکی از نهادهای مجاز صدور گواهی محصول اتحادیه اروپا (Notified Body شماره 1282) ، با دامنه کاری گسترده شناخته می شود.

نوبل سرتیفیکیشن ، در ماه آوریل سال 2011 (اردیبهشت 1390) ، همکاری خود را با شرکت ECM ایتالیا در زمینه خدمات "ارزیابی محصول و صدور گواهینامه های انطباق محصول" به عنوان نمایندگی انحصاری شرکت ECM ایتالیا در منطقه ایران ، به دامنه فعالیتهای خود افزود .

در حال حاضر ، شرکت ECM ایتالیا در کشورهای چین ، ایران، کره جنوبی، ژاپن، هند، آمریکا، برزیل ، آرژانتین و مکزیک دارای دفاتر نمایندگی و یا شعبه های فعال می باشد .


اعتبار و مجوز فعالیت

مجوز شرکت ECM ایتالیا برای فعالیت های صدور گواهی محصول در اتحادیه اروپا ، شامل سی ای (CE) و اتکس (ATEX) برای محصولات ضد انفجار ، از طریق لینک مرتبط در پایگاه اطلاعاتی نهادهای صدور گواهی محصول یا NANDO در وب سایت کمیسیون اروپا ، قابل دسترسی است.

شرکت ECM ایتالیا ، همچنین بعنوان یک نهاد صدور گواهی محصول ، دارای اعتبار یا اکردیته از سازمان ملی اعتباربخشی کشور ایتالیا (ACCREDIA) می باشد ، که وضعیت اکردیته این نهاد صدور گواهی به همراه دامنه کاری آن، از طریق لینک مرتبط در وب سایت مرکز اعتباردهی ایتالیا یا اکردیا ، قابل دسترسی است .


راستی آزمایی اعتبار شرکت ECM از طریق موتور جستجوی نهادهای اعتباردهی شده (اکردیته) در وب سایت ACCREDIA

  1. به صفحه موتور جستجوی نهادهای اعتباردهی شده در وب سایت مرکز اعتباربخشی ملی ایتالیا یا اکردیا بروید ،

  2. زبان انگلیسی (EN) را انتخاب نمایید،

  3. در قسمت Accredited/Recognized body ، از روی فهرست موجود ، نام کامل شرکت ECM ایتالیا ، یعنی ENTE CERTIFICAZIONE MACCHINE S.R.L را انتخاب نمایید .

  4. در قسمت پایین موتور جستجو ، روی آیکون SEARCH کلیک نمایید .


کنترل وضعیت نمایندگی انحصاری شرکت نوبل سرتیفیکیشن برای منطقه ایران در وب سایت ECM ایتالیا

  1. به صفحه نمایندگیها و شعب شرکت ECM (صفحه Around the World) مراجعه نمایید .

  2. در فهرست زیر مجموعه Find ECM Locations ، بروی ردیف ECM  IRAN کلیک نمایید .

  3. اطلاعات تماس شرکت نوبل سرتیفیکیشن (نماینده انحصاری ECM ایتالیا) نمایش داده خواهد شد .


راستی آزمایی گواهینامه های صادر شده از طریق موتور جستجوی وب سایت ECM

کلیه گواهینامه های انطباق محصول صادر شده بوسیله شرکت ECM ایتالیا در موتور جستجوی گواهینامه ها ، در صفحه راستی آزمایی گواهینامه ها در وب سایت شرکت ECM قابل ردیابی بوده ، به صورتیکه با وارد نمودن شماره گواهینامه، تصویر آن قابل رویت می باشد .

در این فایل راهنما ، روش ثبت نام در سیستم جستجو در صفحه مربوطه در وب سایت ECM و راستی آزمایی گواهینامه های صادر شده ، توضیح داده شده است.

برای گواهینامه هایی که سرویس ردیابی گواهینامه ها از طریق وب سایت ECM ایتالیا فعال نباشد، شرکت دارنده گواهینامه با ارسال ایمیل به مدیریت عامل شرکت ECM ایتالیا به آدرس luca.b@entecerma.it و همچنین شرکت نوبل سرتیفیکیشن به آدرس info@nobelcert.com ، اعتبار و درستی گواهینامه خود را راستی آزمایی نماید.


ارزیابی محصولات الکتریکی و الکترونیکی و صدور گواهینامه های IEC

تاییدیه IECEE به چه معنی است ؟  "سیستم IEC برای برنامه های ارزیابی انطباق برای تجهیزات و اجزای الکتروتکنیکی"

IEC System of Conformity Assessment Schemes for Electrotechnical Equipment and Components

   

ECM ایتالیا ، برای ارزیابی و صدور گواهینامه محصولات الکتریکی و الکترونیکی (IECEE) ، بعنوان نهاد صدور گواهی ملی یا National Certification Body (NCB) ، بوسیله کمیته جهانی الکتروتکنیک (IEC) ، تایید صلاحیت شده که این مجوز با مراجعه به صفحه اطلاعات مربوط به شرکت ECM در وب سایت رسمی IECEE ، قابل دسترسی است .   

دامنه استانداردهای محصولات الکتریکی و الکترونیکی (IECEE) نیز که ECM ایتالیا مجاز به ارزیابی و صدور گواهی برای آنها می باشد ، در صفحه مربوطه تحت عنوان Standards in Scope در وب سایت IECEE ، قابل دسترسی است .